Mit tehetünk az Ön üzleti sikereiért?

Projekt vezetés


A projektmenedzsment az erőforrások szervezésével és azok irányításával foglalkozó szakterület, melynek célja, hogy az erőforrások által végzett munka eredményeként egy adott idő- és költségkereten belül sikeresen teljesüljenek a projekt céljai.

A projekt vezetőnek az eredményt adott, előre meghatározott korlátok figyelembevételével kell elérnie. A projekt az előre definiált célok eléréséhez a szükséges eszközöket optimálisan és integrált módon használja fel.

A projekt tehát az előre definiált célok elérése érdekében tett észszerűen megválasztott, erőforrás (idő, pénzt, emberek, anyagok, energia, hely) felhasználással járó tevékenységek sorozata.

A projektvezető ritkán vesz részt közvetlenül a projekt végeredményének előállításához szükséges tevékenységekben, viszont biztosítja a folyamatos előrehaladást, és a különböző résztvevők közötti kölcsönösen hatékony együttműködést annak érdekében, hogy a projekt sikeres legyen.

Teszt Vezetés


A tesztmenedzsment a tesztelési és az ahhoz kapcsolódó folyamatok, dokumentációk és tevékenységek folyamatos tervezése, irányítása, felügyelete, majd az eredmények összegzése és továbbítása a projekt vezetése felé.

A tesztmenedzser a tesztelés alatt irányítja a munkálatokat, kiosztja a tesztelési feladatokat, követi azok végrehajtását. Folyamatosan tájékoztatja a projekt vezetését a tesztelésről, kapcsolatot tart a megrendelővel (amennyiben szükséges).

Biztosítja az információ-áramlást mind a projekt résztvevői, mind pedig a tesztelő csapat irányába. A tesztmenedzsernek tisztában kell lennie a projektek tesztelésének mindenkori állapotával, a tesztelés folyamatával, a dokumentáció készültségi fokával.

Üzleti elemzés


Az üzleti (gazdasági) jellegű számítástechnikai rendszerek elemzésével, fejlesztésévével, meghatározásával kapcsolatos munkákat jelenti. Az üzletelemző fő feladata a megbízó részére készítendő szoftverrel szemben támasztott elvárások precíz, szisztematikus dokumentálása.

Az üzleti elemző tipikusan a számítástechnikai csoport tagja és feladata az, hogy szisztematikus módon (megbeszélés, megfigyelés, elemzés, stb. útján) részletesen dokumentálja a felhasználó szoftverrel kapcsolatos szükségleteit.

Az üzleti elemző feladata, hogy elemezze az ügyfele szoftver kialakításával kapcsolatos igényeit és segítsen meghatározni az üzleti problémák megoldásához szükséges számítógépes megoldások kialakítását. Az igények meghatározásánál a hangsúly azon van, hogy mit kell a rendszernek csinálni és nem azon, hogy hogyan kell a rendszernek működnie.

Többet szeretne tudni?
Lépjen velünk kapcsolatba